Konserwacja biżuterii

Podstawowa Instrukcja Użytkowania Biżuterii

Jest wiele czynności w naszym codziennym życiu, których odpowiednia modyfikacja wpływa na przedłużenie ładnego wyglądu naszej biżuterii.
Na przykład, unikanie styczności z substancjami chemicznymi takich jak proszki do prania, płyny, pasty, proszki do mycia powierzchni oraz naczyń.
Niektóre kombinacje środków chemicznych codziennego użytku mogą mieć negatywny wpływ na złoto i srebro.
Dlatego też zawsze dobrym sposobem ochrony naszej biżuterii jest ściągnięcie jej za każdym razem, kiedy bierzemy prysznic, sprzatamy, używamy kosmetyków lub perfum.
Najlepiej zdjąć ją podczas przebierania lub snu, biżuteria bowiem może łatwo zaczepić się o tkaninę, połamać lub rozerwać się.

Konserwacja Biżuterii Złotej i Srebrnej

Z uwagi na fakt, że każde dobrej jakości srebro posiada tendencje do matowienia, należy zapewnić naszej biżuterii odpowiednią konserwację:
Zalecamy regularne usuwanie odcisków palców lub niewielkich oznak matowienia czystą szmatką.
W celu usunięcia większych zabrudzeń proszę dodać niewielką ilość łagodnego mydła w płynie do pół filiżanki ciepłej wody, zamoczyć biżuterię w takim roztworze na 2-3 minuty, przepłukać czystą wodą i całkowicie wysuszyć.
W przypadku, kiedy srebro zmatowieje, ważne jest, aby wyczyścić je odpowiednim środkiem do czyszczenia srebra.
Najlepiej wybrać produkty czyszczące do tego przeznaczone, tym samym unikając ryzyka spowodowania zarysowań przez stosowanie nieprofesjonalnych środków.
Copyright © 2007-2020 Naszyjnikimie.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone.